GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 13581064
*
nr 1358 1064
Fat
floral dekor, keramik. Diameter: 24 cm. Höjd: 6 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:30:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 23:23:50
1
150 kr
2/11 17:43:58
2
150 kr
2/11 17:43:58
1
150 kr (Budbetjänt)
2/11 17:56:18
3
300 kr
2/11 18:23:57
2
250 kr
2/11 18:23:57
3
300 kr (Budbetjänt)
2/11 18:24:39
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat floral dekor keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 1358 1064
Fat
floral dekor, keramik. Diameter: 24 cm. Höjd: 6 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 23:23:50 | 1 | 150 kr |
2/11 17:43:58 | 2 | 150 kr |
2/11 17:43:58 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
2/11 17:56:18 | 3 | 300 kr |
2/11 18:23:57 | 2 | 250 kr |
2/11 18:23:57 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/11 18:24:39 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat floral dekor keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17